Budowa centrum kultury i spotkań młodzieży

W ramach projektu odnowiono i przystosowano do nowych funkcji budynek przy ul. Zdrojowej 8 w Dusznikach-Zdroju adaptując go na Centrum Kultury i Spotkań Młodzieży.

Zielona Ścieżka Zdrowia

Zielona Ścieżka Zdrowia została podzielona na dwie części: małą i dużą pętle. Mała pętla składająca się z 10 drewnianych stanowisk została zlokalizowana na miejscu „dawnej ścieżki zdrowia” w Parku Leśnym. Duża pętla – wyposażona w 10 stanowisk siłowni zewnętrznej połączyła centrum miasta z Podgórzem oraz małą pętlą. Zestawy ćwiczeń na poszczególnych stanowiskach zostały tak przygotowane, aby każdy kto zechce korzystać z Zielonej Ścieżki Zdrowia mógł samodzielnie wykonywać ćwiczenia bez względu na wiek, płeć i stopień wytrenowania organizmu.

Spacerkiem z Chopinem

W ramach projektu przeprowadzono renowację dusznickiego rynku, placu warszawy, kolorowej fontanny oraz wybudowano budynek usługowy nad Czarnym Stawem.

Spacerkiem z Chopinem – budowa i modernizacja przestrzeni publicznej uzdrowiska Duszniki Zdrój.

Orlicka mozaika kulturalna

Projekt był kulturalnym wsparciem pierwszego koncertu adwentowego w Orlickim Záhoří, który odbył się w  2011 roku. Wystąpiły wówczas dwa chóry, polski Makrotumia z Dusznik Zdroju oraz czeski Petrklíč z Letohradu. Przed Urzędem Gminy w  Orlickim Záhoří odsłonięto drewnianą szopkę naturalnej wielkości, autorstwa Jana Rázka z Javornicy, a w Zieleńcu w kościele św. Anny umieszczono makietę szopki.

CITY WALK polsko-czeski audioprzewodnik po Dusznikach-Zdroju

CITY WALK polsko-czeski audioprzewodnik po Dusznikach-Zdroju to darmowa aplikacja przeznaczona na smartfony i tablety pracujące w oparciu o systemy Windows Phone iOS i Android. Po jej uruchomieniu wbudowany w urządzenie moduł GPS, zlokalizuje Państwo na terenie Dusznik-Zdroju i poprowadzi jak przewodnik do 20 największych atrakcji naszego miasta. W aplikacji znajdują się również ślady GPS okolicznych szlaków turystycznych oraz aktualny kalendarz imprez.

ZAKUP SPRZĘTU DO CELÓW TURYSTYCZNEJ DOSTĘPNOŚCI GÓR ORLICKICH I BYSTRZYCKICH ZIMĄ

W ramach projektu zakupiono ratrak Pisten Bully 100 służący do utrzymania tras narciarstwa biegowego, opracowano aktualne mapy tras biegowych Gór Orlickich i Bystrzyckich w wersji polsko-czeskiej, finansowano ratrakowanie tras biegowych.

Partnerzy wspólnego projektu:
Gmina Olešnice v Orlických horách, Gmina Bystrzyca Kłodzka, Gmina Duszniki-Zdrój.